Ogłoszenie

Niezarejestrowanym użytkownikom udostępniamy dostęp tylko dla niewielkiej ilości for z wskazówkami. Nie umiesz znaleźć wskazówek na przykład do plemion? Nic trudnego wystarczy że się zarejestrujesz, a pojawią się na forum !!!

#1 26-05-11 15:22:47

Administrator

Użytkownik

5703806
Zarejestrowany: 25-05-11
Posty: 15
Punktów :   

Plemiona - Na początek

Witam was w tym temacie dowiecie się jak dobrze zacząć pierwszy raz grać w plemiona.pl informacje będą dotyczyły stylu klasycznego lecz można zastosować je też w nowszych stylach :

"Plemiona to przeglądarkowa gra online, z akcją osadzoną w średniowieczu. Gracz posiada małą wioskę."

1.Budynki

W wiosce mamy różne budynki ,jeśli chcemy je rozbudować klikamy na ratusz stojący w wiosce. Oto lista budynków które posiadamy początkowo w stylu klasycznym :

Ratusz
Plac
Tartak
Cegielnia
Huta żelaza
Zagroda
Spichlerz
Schowek

Na początek najlepiej jest rozbudować spichlerz do poziomu 10 i Cegielnie, kopalnię żelaza i tartak do poziomu 15.
Jeśli posiadamy już dobry spichlerz i wyroby surowców możemy pomyśleć o lepszym poziomie ratuszu oraz o koszarach, murze obronnym, kuźni, rynku, warsztacie, stajni no i oczywiście o pałacu.
Więcej informacji na temat budynków znajdziecie tu : PLEMIONA POMOC BUDYNKI

2.Wojska

Istnieje 8 rodzajów (na niektórych światach 7) wojsk oraz 2 maszyny oblężnicze.

Defensywa: Wojska defensywne to Pikinier, Miecznik, Łucznik, Ciężki kawalerzysta i Zwiadowca
Na początku większość graczy buduje tylko pikinierów lecz moim zdaniem jest to błąd gdyż powinno się równomiernie robić i pikinierów i mieczników. Stan wojska w celu bezpiecznego życia wśród sąsiednich wiosek powinien być przynajmniej 1,5 raza większy niż stan punktów.Oczywiście zaraz po zbudowaniu Piedestału wytwarzamy rycerza.
Gdy mamy 500 punktów i prawdopodobnie już zbudowaną stajnie na początek można zrobić 100 zwiadowców tak aby móc śledzić wioski sąsiadów a także bronić się przed innymi atakami zwiadowców gdyż zwiadowcy w połączeniu z łucznikami są najlepsza obroną przed zwiadami sąsiadów czy też wrogów.
Po osiągnięciu 2000 punktów czyli według moich zaleceń posiadaniu liczby wojsk 3000 i więcej możemy zrobić tysiąc łuczników w celu zabezpieczenia się przed atakującymi łucznikami na koniu.
Większość graczy buduje pałać mając średnio 2000 - 3000 punktów bo i tak jest najlepiej. Żeby zbudować pałac musimy mieć ratusz na poziomie 20, kuźnie ,także na poziomie 20 oraz rynek na poziomie 10 oraz oczywiście spichlerz na poziomie 20 bo w danym spichlerzu mieści się 50.000 każdego surowca ,a żeby pałać zbudować potrzebujemy 50.000 któregoś z surowców.(Te informację można znaleźć w podanym wcześniej linku PLEMIONA POMOC BUDYNKI)
Po zbudowaniu pałacu w większości światów trzeba wybić monetę choć są światy bez monet. Gdy wybijemy monetę u góry ekranu w pałacu jest szlachcic gdy mamy odpowiednią ilość surowców klikamy JEDNOSTKĘ WYTWORZYĆ i czekamy parę godzin na zrobienie szlachcica. Gdy mamy już szlachcica w wiosce klikamy na mapkę i wybieramy wioskę do przejęcie. Na początek najlepiej barbarzyńską ale jeśli się zaatakowało jakiegoś gracza i wyniszczyło mu wszystkie wojska możemy słać szlachcica także i na niego. Z szlachcicem najlepiej słać dużo wojska obojętnie czy ofensywnego czy defensywnego. Jeśli wioska jest koło nas wystarczą 4 ataki jeśli jest dalej 5 ataków i więcej.


Jeśli poradnik pomógł rozpocząć dobrze grę w plemionach to znaczy że jest napisany poprawnie czy wręcz idealnie jeśli macie do niego jakieś zastrzeżenia piszcie proszę w odpowiedziach lu na PW administratorowi strony na pewno postaram się skorygować błędy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.angels-and-demons.pun.pl syn wyzywa matke www.pokemon-nowageneracja.pun.pl router ws 50 naprawa obrotomierza www.pokemon-game-for.pun.pl